Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Informacja w sprawie wyboru formy rekompensaty opłaty wniesionej za zajęcia taneczne

Utworzono dnia 07.05.2020

  Lubelskie Centrum Lublin, 07.05.2020 r.

             Inicjatyw Tanecznych

ul. Konrada Bielskiego 3/17

20-153 Lublin

lcit@lcit.lublin.pl

www.lcit.lublin.pl

 

Szanowni Państwo,

 

Sytuacja, w której się znalazł świat jest bezprecedensowa, każdy z nas próbuje się odnaleźć w tej nowej rzeczywistości i zaakceptować konsekwencje wynikające ze stanu epidemicznego. Nam przychodzi to z wielkim trudem, zawsze byliśmy niezwykle dumni, że pod naszymi auspicjami rozwijają swoje talenty tysięce dzieci, było to dla nas motywacją do wytężonej pracy, rozbudowania oferty zajęć i struktur firmy, a także doskonalenia kadry instruktorskiej i pedagogicznej- wszystko po to, aby podkreślić znaczenie rozwoju artystycznego w życiu każdego dziecka.

Dzięki podążaniu drogą profesjonalizmu, rzetelności i sumienności udało nam się stworzyć rozpoznawalną markę, która przyczyniła się do odkrycia setek talentów. Nie spodziewaliśmy się, że ten rok szkolny będzie tak niepomyślny. Nasi podopieczni z dnia na dzień musieli przerwać naukę, zapomnieć o regularnych treningach i kreatywnych warsztatach. Niepoprawny optymizm, który na co dzień nas zawsze uskrzydlał i inspirował został przyćmiony dramatycznymi statystykami oraz mrocznymi perspektywami nadchodzących dni, jednak nie damy się łatwo spacyfikować. Chociaż warunki, w których się znaleźliśmy są nieprzeciętnie trudne to z ogromnym zaangażowaniem staramy się opracować strategię, dzięki której będziemy mogli- relatywnie rzetelnie- wywiązać się z powierzonego nam przez Państwa zadania.

Przedłużenie restrykcji oświatowych do 24 maja 2020 r. oddala i znacząco zmniejsza możliwość odrobienia wszystkich zajęć, jednak wciąż takie rozwiązanie, a przynajmniej w zbliżonym wymiarze godzin, jest prawdopodobne. Powyższy wariant byłby zapewne najbardziej optymistyczny i przez wszystkich pożądany, jednak analiza rozwoju sytuacji epidemicznej nie pozwala nam na wyłącznie euforyczne i śmiałe założenia, musimy być również przygotowani na bardziej pragmatyczne warianty realizacji kursów- w innych warunkach i formach.

Szanowni Państwo, na tę chwilę nie możemy przedstawić pełnego planu działania, ponieważ jest on całkowicie uzależniony od obostrzeń rządowych. Dopiero ugruntowana sytuacja systemu oświaty oraz sprecyzowane przez ministerstwo warunki pracy z dziećmi pozwolą nam na przedstawienie Państwu konkretnych rozwiązań oraz terminów, niemniej zależy nam, aby już na tym etapie poznali Państwo propozycje naszej dalszej współpracy.

  • W przypadku, kiedy dziecko będzie kontynuować naukę w danej placówce edukacyjnej w roku szkolnym 2020/2021, wówczas proponujemy transfer kwoty za niezrealizowane zajęcia (trzy i pół miesiąca) na rzecz zajęć w całym semestrze zimowym 2020/2021.

  • Istnieje również możliwość przeniesienia kwoty za niezrealizowane zajęcia na inną osobę, która będzie uczestniczyć w kursie w kolejnym sezonie np. rodzeństwo.

  • Udział dziecka w wakacyjnych półkoloniach tematycznych, które będą odbywać się w większości placówek i instytucji kultury (lub pobliskich), w których prowadzimy regularne zajęcia. W ofercie znajdą się dwa terminy półkolonii, aby zminimalizować kolidowanie z Państwa prywatnymi planami wakacyjnymi. Kiedy uzyskamy pewność, że takowy wariant jest możliwy do realizacji, w kontekście rekomendacji rządowych, wówczas przedstawimy Państwu proporcjonalny rozkład kosztów warsztatów oraz ich dokładną ofertę.

  • Udział dziecka w półkoloniach stacjonarnych w siedzibie Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych (rozwiązanie dla naszych podopiecznych z Lublina). Realizacja zajęć półkolonijnych w takiej samej formule, jak w przypadku zajęć w placówkach edukacyjnych i instytucjach kultury.

  • W zależności od możliwości udostępnienia sali zajęciowej w konkretnych placówkach, deklarujemy chęć oraz gotowość pracy po zakończeniu roku szkolnego - w wakacje.

  • W przypadku, kiedy dziecko kończy naukę w danej placówce i nie ma możliwości kontynuowania naszego kursu, po uprzednim wypełnieniu właściwego wniosku, adekwatna kwota za niezrealizowane zajęcia zostanie Państwu zwrócona, jednak weryfikację wniosków rezygnacji z zajęć z powodu pandemii rozpoczniemy dopiero w momencie ustabilizowania sytuacji epidemicznej w Polsce- po powrocie do stacjonarnego systemu pracy oraz wznowienia edukacji w placówkach, w których pracujemy. Obecna forma naszej aktywności zawodowej całkowicie nam uniemożliwia analizę umów, kontakt z szkołami i przedszkolami oraz wszystkie działania związane z refundacją kosztów. Weryfikację wniosków rezygnacji z zajęć z powodu pandemii rozpoczniemy dopiero w momencie ustabilizowania sytuacji epidemicznej w Polsce, a zwroty nastąpią najpóźniej do 180 dni od momentu rozpatrzenia wniosku.

Deklaracje wyboru formy rekompensaty są już dostępne na naszej stronie internetowej*.

Szanowni Państwo, dla nas praca ma nie tylko wymiar ekonomiczny, ale przede wszystkim misyjny, my naprawdę głęboko i gorliwie wierzymy, że nasze zajęcia są dla dzieci dobrą zabawą, ale też realnie wpływają na ich rozwój, świadomość artystyczną, społeczną i emocjonalną. Obecna sytuacja, choć całkowicie od nas niezależna, pokazała, że wszystkie piękne idee, w które od tylu lat wierzyliśmy mogą zostać zmarginalizowane w ciągu kilku tygodni przez - kiedyś abstrakcyjne, dziś całkowicie realne- zewnętrzne okoliczności. Mimo to jesteśmy też pewni, że to smutne zawieszenie, regres sił i motywacji wkrótce przeminie, bo przecież trzeba znowu uczynić nasz świat piękniejszym i weselszym, a uda się to tylko dzięki dziecięcej beztrosce i umiłowanej przez nas sztuce. Dlatego, całkowicie zdeterminowani do ciężkiej pracy, szczerze prosimy Państwa o zrozumienie, solidarność i wsparcie. Nie rezygnując z naszej współpracy, a wybierając jej inną formę umożliwią nam Państwo przetrwanie tego trudnego okresu, my natomiast odwdzięczymy się spotęgowanym zaangażowaniem i pasją, które pomogą Państwa pociechom łatwiej zapomnieć o społecznej izolacji i czasie epidemii, który odcisnął piętno na życiu każdego z nas.

Drodzy Państwo, chociaż przedstawione warianty wywiązania z umów są tylko ogólnym zarysem to bardzo nam zależało, aby znali Państwo nasze stanowisko oraz inicjatywy działania. W momencie, kiedy sytuacja będzie całkowicie jednoznaczna i dla wszystkich bezpieczna przedstawimy Państwu precyzyjną ofertę zawierającą dokładne terminy, wszelkie wyliczenia oraz formalności. Dopiero stan względnej stabilizacji pozwoli nam na ich realizację, wówczas udostępnimy Państwu kolejne wnioski, w których będą mogli Państwo zdeklarować zadowalające rozwiązanie.

Wierząc, że wszystko, co złe właśnie mija, a nas czekają może i niełatwe czasy, ale pełne odrodzonej wzajemnej życzliwości, solidarności i zrozumienia, a także docenienia wszystkiego, co prozaiczne, ale w tej zwykłości piękne i bezcenne.

Z życzeniami zdrowia oraz wyrazami szacunku,

Marcin Snuzik Prezes Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 38

W tym miesiącu: 273

W poprzednim miesiącu: 619

Wszystkich: 33747

Imieniny