Tydzień profilaktyki

Utworzono dnia 12.05.2024

6 maja rozpoczął się w naszej szkole „Tydzień Profilaktyki”. Codziennie przez pięć dni odbywały się spotkania ze specjalistami uczącymi bezpieczeństwa w różnych obszarach życia ludzkiego.

Dzień I - pod hasłem „Ratujemy innym życie” odbyło się spotkanie z druhami OSP w Kaznowie. Strażacy uczyli pierwszej pomocy przedmedycznej, zapoznawali ze sprzętem gaśniczym czym zaszczepiali bezinteresowność w ratowaniu życia naszym podopiecznym.
Drugi dzień tygodnia profilaktyki odbywał się pod hasłem „Uczymy się dobrych uczynków” uczyliśmy się być życzliwi i wyrozumiali dla siebie. Uczniowie stworzyli kartki, które miały za zadanie: umilić komuś dzień, poprawić humor, rozweselić... Przypominaliśmy sobie jaką moc ma: dobre słowo, uśmiech, drobny pomocny gest...
W środę w zespołach klasowych - odbyły się warsztaty z p. Martą Wójtowicz – terapeutką IS - na temat wad postawy i ( prostych) sposobów ich zapobiegania.
Czwartek to trening uważności przeprowadzony przez panią psycholog Justynę Topyłą-Sidor.
Natomiast w piątek odwiedził nas policjant – Paweł Kłoda, który uświadamiał nas o zagrożeniach: w sieci, na drodze, w domu i szkole. Mamy nadzieję, że zasiane ziarna zakiełkują...Cały tydzień sprzyjał refleksji nad zapobieganiem: chorobom ducha i ciała, wad postawy, przemocy, wykluczeniom (...) Podnosiliśmy swoją świadomość na temat naszej różnorodności, rozmawiając m.in. o obliczach autyzmu. Uczyliśmy się „być lepsi, mądrzejsi, bardziej wrażliwi od siebie z wczoraj”.

Lipiec 2024