JUBILEUSZ 60-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KAZNOWIE

Utworzono dnia 03.10.2023

1 października 2023r na długo zostanie w pamięci nie tylko społeczności szkolnej lecz również całego społeczeństwa związanego ze szkołą w Kaznowie. W tym dniu obchodziliśmy 100-lecie szkolnictwa w Kaznowie oraz 60-lecie nauczania w obecnej szkole. Szkole, której głównymi fundatorami było „Społem” Związek Spółdzielni Spożywców w Warszawie.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Ostrowie Lubelskim. Dalsze obchody Jubileuszowe miały już miejsce na placu szkolnym. Uroczystość rozpoczęli nasi absolwenci: Lena Rugała oraz Jakub Szczepański, którzy zgodzili się zostać konferansjerami tej wyjątkowej gali. Po powitaniu zapraszonych gości głos zabrała Pani Dyrektor Marta Szklarczyk, która przedstawiła historię Szkoły. Po czym nasi uczniowie przedstawili część artystyczną w formie Koncertu, gdzie oprócz młodzieży szkolnej zaśpiewali absolwenci tejże szkoły Karolina Bodzak oraz siostry Natalia i Emilia Piątek. Po wystąpieniach dzieci głos zabrali zaproszeni goście wśród których byli: władze gminy w osobach: Józef Gruszczyk- Burmistrz i Sylwia Szczepańska- Sekretarz Gminy Ostrów Lubelski oraz Radnych Rady Gminy w Ostrowie Lubelskim reprezentujących naszą miejscowość. Tomasz Marzęda- Starosta Lubartowski oraz Lucjan Mileszczyk – Członek Zarządu Powiatu Lubartowskiego; Marzanna Ostrowska- Dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Lublinie, Przedstawiciele „Społem”: Rafał Płoski- Zastepca Prezesa Zarządu KZRSS "Społem, Mieczysław Zapał -emerytowany Prezes Lubelskiej Spółdzielni Spożywców Społem w Lublinie oraz Zofia Tchórz- Przewodniczaca Rady Nadzorczej„Społem” PSS Jedność Lubartów. Wśród osób, które przyjęły zaproszenie byli też Zofia Maleszyk - Prezes Towarzystwa Ziemi Ostrowa i Władysław Mikucewicz- wiceprezes Towarzystwa Ziemi Ostrowa Lubelskiego. Nie mogło zabraknąć również dyrektorów szkół oraz instytucji z terenu gminy oraz byłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Bardzo ważnymi gośćmi byli również nasi Sponsorzy, dzięki którym Święto Szkoły wyglądało tak „odświętnie”. Na koniec, a może przede wszystkim nie zabrakło absolwentów tej szkoły oraz mieszkańców Kaznowa, dla których TA Szkoła była i jest bardzo ważnym miejscem. Miejscem nie tylko nauki ich dzieci i wnuków, lecz także miejscem spotkań, takich jak to właśnie. Dziękujemy!
Po części oficjalnej rozpoczęła się część rozrywkowa w której nie mogło zabraknąć naszego zespołu ludowego „ Kaznowianki” , które w tym roku obchodziły również swój Jubileusz 20-lecia. Gościem specjalnym była kapela „Na bakier”, która grała i spiewała podczas spotkań absolwentów i Przyjaciół Szkoły. Bardzo ważny wkład w przygotowanie i przebieg uroczystości oprócz uczniów i nauczycieli odegrali Rodzice, którzy zatroszczyli się w przygotowanie pikniku oraz atrakcji dla dzieci, ubogacając tym samym świętowanie. Dziękujemy!
W atmosferze rozmów, żartów i tańców wraz ze zmierzchem zakończyła się Uroczystość Jubileuszowa Szkoły w Kaznowie.

W tym miejscu pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim Sponsorom i ludziom dobrej woli, których zabrakło na uroczystości a przyczynili się w sposób znaczący w jej uświetnienie. Największy wkład wniosła Lubelski Węgiel Bogdanka S.A, która pozytywnie rozpatrzyła wniosek złożony przez Szkołę w Kaznowie i wsparła nas finansowo. Środki złożone przez LW Bogdanka przyczyniły się do ubogacenia uroczystości oraz pozwolą na wydanie publikacji Jubileuszowej w formie Kalendarza na rok 2024. Kalendarz otrzymają wszyscy Rodzice oraz  Sponsorzy i Przyjaciele Szkoły. Serdecznie dziękujemy.