Szynobusem do stolicy powiatu...

Utworzono dnia 05.11.2023

30 października uczniowie kl. VI i VII wraz ze swoją wychowawczynią i organizatorem p. Ewą Rugała uczestniczyli w niecodziennej wycieczce.  Wybrali się pieszo na najbliższą stację kolejową, skąd szynobusem pojechali do pięknego i bardzo atrakcyjnego miasteczka – stolicy naszego powiatu.

Tutaj zwiedzili:

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury. W tym miejscu dziękujemy Pani Dyrektor Jolancie Tomasiewicz za miłe przyjęcie i oprowadzenie nas po Galerii oraz przybliżenie twórczości artystki – Aleksandry Kozak-Kotowskiej- której prace w tym momencie są tam eksponowane. Uczniowie mieli również możliwość podziwiać artystyczne dokonania swoich rówieśników, eksponowane na korytarzach PMDK.

Bardzo miło zostali również przyjęci w:

- Muzeum Ziemi Lubartowskiej

- Muzeum parafialnym przy Bazylice św. Anny

Pałacu i parku Sanguszków

Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, gdzie mieszczą się najważniejsze urzędy Powiatu i Miasta.

Przed powrotem zjedli posiłek w TopDrive. Każdy wybierał sam, według gustu, pojemności żołądka i zasobności portfela.

Do szkoły wrócili trochę busem, trochę pieszo i trochę rowerem!

Dużo ruchu na świeżym powietrzu, nowe wyzwania i doznania, piękne widoki, ogromna dawka kultury i emocji... Wycieczka miała taki cel, który został osiągnięty.