PLAN LEKCJI NA 11 maja 2020 roku

Utworzono dnia 10.05.2020

Temat: Najtrudniej jest mówić i pisać o sobie.

Cel lekcji: utrwalę umiejętność redagowania CV.

Przypomnij sobie czym jest CV.

CV (z łac. curriculum vitae – bieg życia) to forma życiorysu napisana wg schematu. Dane dotyczące przebiegu edukacji, zatrudnienia, umiejętności, kwalifikacji, osiągnięć przedstawia się w punktach. Jest to pismo, które dołącza się do innych dokumentów, np. do podania o pracę, podania o przyjęcie do szkoły.

Przydatne zwroty i słownictwo

umiejętności interpersonalne – praca zespołowa, komunikatywność, adaptacja społeczna, rozwiązywanie konfliktów, umiejętność prowadzenia negocjacji, empatia

umiejętności osobiste – punktualność, umiejętność radzenia sobie ze stresem, asertywność, kreatywność, samodzielność, umiejętność planowania, rzetelnośćzaangażowanie, motywacja

Napisz autocharakterystykę, którą wykorzystasz do stworzenia własnego CV.

Zerknij  na stronę:

Macie tu zebrane wszystkie wiadomości potrzebne do napisania CV, życiorysu i listu motywacyjnego.

Powodzenia!

Godzina wychowawcza

Temat: Jak skutecznie wykorzystać czas zdalnego nauczania?
Lekcja on-line.

Termin wykonania:     do 14. 05. 2020 r.

Rozpoczynasz naukę ostatniego działu chemii w klasie ósmej „Substancje o znaczeniu biologicznym”. Na dzisiejszej lekcji poznasz  tłuszcze , ich budowę i podział.

Zapisz temat w zeszycie oraz punkty do lekcji.

Temat: Tłuszcze. (1/2)

Punkty do lekcji

1. Co to są tłuszcze?
  2. Reakcja otrzymywania i wzór ogólny tłuszczów.
  3. Podział tłuszczów.
  4. Właściwości fizyczne i chemiczne tłuszczów.
  5. Zastosowania.

(zadania możesz wypełnić, używając w pdf funkcji „uzupełnij i podpisz”, możesz też otworzyć w paint – cie i tam wpisać odpowiedzi, następnie odesłać kartę. Jeżeli nie potrafisz tego zrobić, zapisz odpowiedzi w zeszycie)

Jako potwierdzenie wykonania zadań  w zeszycie proszę o przesłanie ich zdjęć na adres monika.drabik09@gmail.com

Temat: Figury płaskie  - powtórzenie

Na dzisiejszej lekcji powtórzymy i utrwalimy własności wielokątów foremnych: trójkąt równoboczny, kwadrat, zastosujemy do rozwiązywania zadań.

1. Przepisz do zeszytu temat lekcji.
  2. Obejrzyj filmik, który przypomni Ci własności i zastosowanie trójkątów o kątach oraz 45, 450,90oraz 30, 60,900

www.youtube.com/watch?v=pJ7L3uyNJuM

1. Rozwiąż  w zeszycie zadania utrwalające 14,15, 17,18, 21 - str. 247 z podręcznika.
  2. Zdjęcie wykonanych zadań prześlij na mój adres e mail (proszę w tytule wiadomości napisać datę lekcji).

The subject: Widlife – listening & speaking.

Lekcja on-line/ Zoom; godz.12.00

Fizyka

Termin wykonania:     14. 05. 2020 r.

Na dzisiejszej lekcji poznasz zjawisko załamania światła.

Zapisz w zeszycie temat oraz punkty do lekcji:

Temat:    Zjawisko załamania światła.

1. Dlaczego światło się załamuje?
  2. Ośrodek gęsty i rzadki optycznie.
  3. Prawo załamania światła.

Obejrzyj KONIECZNIE film: https://www.youtube.com/watch?v=uDsvlJp2VaA ( do 6 min 18 s.)

Przeczytaj temat w podręczniku str. 246 – 248

Następnie przerysuj do zeszytu schemat „Zjawisko załamania światła na granicy dwóch ośrodków” str. 247 z podręcznika.

Napisz treść prawa załamania światła.

Rozwiąż zadanie 1 i 3 str.252 i 253 w podręczniku.

Jako potwierdzenie wykonania zadań  proszę o przesyłanie ich zdjęć na adres monika.drabik09@gmail.com

Wychowanie fizyczne

Temat: Ćwiczenia i gry według inwencji uczniów.

Na dzisiejszej lekcji wymyślisz i wykonasz ćwiczenia lub podejmiesz grę w gronie rodziny.  Proszę, aby Twoja aktywność odbyła się na powietrzu.  Dziś piękna pogoda,  wykorzystaj to.
Jeżeli chcesz, wyślij film lub zdjęcie na mój e-mail lub Massenger.

Uwaga!  Wciąż czekam na prezentacje  z ćwiczeniami z piłką nożną.  To praca na ocenę.
Apel dotyczy oczywiście tych, którzy nie przysłali filmu.